جستجو
همه دسته بندی ها
  منو بستن

  لوله برق و اتصالات

  فهرست مطالب لوله برق:

  _ لوله برق ساختمان

  • لوله برق پی وی سی pvc
  • لوله برق یو پی وی سی upvc
  • انواع لوله خرطومی
  • ویژگی ها
  • انواع اتصالات لوله
  • لیست قیمت

  قیمت لوله برق ساختمان مورد استفاده در برق کشی زیر ساخت سازه های ساخاتمانی و صنعتی است. و شامل طیف گسترده ای بوده، که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. لوله برقی با توجه به محیط کار، نوع سازه، آب و هوا، محل نصب و... انتخاب می گردد. برای کسب اطلاع از نازل ترین قیمت ها با ما همراه باشد.

  لوله برق ساختمان در لاله زار

  استفاده از لوله برقی و اتصالات آن در هر سازه متفاوت بوده، و با توجه به نیاز بایستی از جنس های مختلف استفاده گردد. بطور کلی این کالا را می توان در سه جنس فلزی (گالوانیزه)، پی وی سی (pvc) و پلاستیکی (pepe) تقسیم نمود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

  لوله برقی را در 4 دسته تقسیم می نمائیم. که شامل: لوله برق پی وی سی و یو پی وی سی (pvc و upvc)، لوله فلزی گالوانیزه، لوله خرطومی نسوز، خرطومی فلکسی یا فلکسیبل، خرطومی طرح نسوز، لوله پلی آمید پلاستیکی و پلی اتیلن نیز می باشد. هر کدام از این موارد دارای کاربرد و ویژگی هایی است.

  لوله برق پی وی سی

  یکی از انواع لوله برقی ساختمان که بیشترین کاربرد را داشته، نمونه پی وی سی pvc نیز می باشد. همانطور که در نام pvc پیداست، از مواد pvc در دو نوع گرانول و موادنو تولید می گردد. این محصولات در دسته کالاهای پلیمری بوده و با توجه به فرمولاسیون ویژه تولید می گردد.

  از ویژگی های لوله برق کشی پی وی سی pvc مقاومت بالا در برابر عوامل بیرونی همچون فرسایش های محیطی و حرارت بالا می باشد. این نوع کالا در هنگام آتش سوزی دچار اشتعال نگردیده و به گسترش آتش کمک نخواهد کرد؛ از این رو است که بی این نوع محصول لوله برق نسوز نیز گفته می شود.

   انواع لوله برق ساختمان و انواع لوله برقی برای برق کشی

  از نظر استاندارد یکی از بهترین گزینه ها فروش لوله برق pvc بوده، زیرا تمامی فاکتورهای ایمنی در تاسیسات ساختمان را رعایت نموده است. و مقاومت بالای آن خود مزید برعلت نیز می باشد.

  از آنجا که سیم و کابل هایی که از درون لوله برقی عبور داده ایم، موجب تولید حرارت  و آتش سوزی ناشی از اتصالی می شود. نمونه پی وی سی pvc بر این مهم مقابله کرده و باعث افزایش ایمنی و هرگونه خطر احتمالی شده است.

  سایت ایران ادیسون عهده دار ارائه قیمت لوله برق کشی خم سرد و خم گرم سپانو سمنان نیز می باشد. همچنین نمونه خم سرد را با ویژگی رنگی با برند وینو پلاستیک و یزد پلیکا بصورت دست اول در توزیع انبوه بفروش می رساند.

  لوله برق upvc

  لوله خم سر نسوز برق یکی دیگه از انتقال دهنده های مناسب برای انواع سیم و کابل نیز می باشد. جنس این نوع از کالای برقی از یو پی وی سی نیز می باشد که مقاومت و استحکام آن به مراتب از نوع پی وی سی بالا تر می باشد و به همان نسبت به قیمت بیشتری را به خود اختصاص داده.

  همانطور که گفته شد لوله برق خم سرد از مواد یو پی وی سی تولید گردیده؛ که خود این مواد طی فرایند و فرمول خاص از ماده اولیه پی وی سی ایجاد می شود. در واقع این فرایند پلاستیک اضافه درون pvc را می کاهد و با میکس شدن مقداری استابلایزر و روان کننده وارد محفظه تحت فشار شده تا تبدیل به upvc گردد.

  لوله برق upvc بر خلاف نوع pvc نیاز به حرارت جهت خم خوردن در نقطه مد نظر را ندارد و می توان آن را با یک فنر خم کن به میزان دلخواه زاویه دار نمود. این امر خود به ویژگی این کالا در مقایسه با pvc می افزاید و سرعت اجراء را بسمیار بالا می برد. همچنین باعث می شود از زانو های کمتری استفاده شود.

  لوله برق پی وی سی سازند پلیمر سمنان

  لوله برق فلزی گالوانیزه که از آلیاژ فلز تولید شده، بالاترین استحکام را در مقایسه با سایر نمونه های دیگر دارد. همچنین لوله برقی گالوانیزه از دو نوع گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم تولید می گردد. تفاوت این موارد در نوع آبکاری آن بوده، و هر کدام بسته به هوای محیط کاربرد مخصوص خود را دارند.

  گالوانیزه گرم به دلیل نوع آبکاری قویع که دارد، مقاومت بیشتری در برابر جو محیطی دارد. همچنین گزینه مناسبی برای استفاده در محیط های با رطوبت بالا می باشد. اما گالوانیزه سرد به دلیل آنکه توسط تکنولوژی القای الکتریکی روکشدار شده، مقاومت کمتری در مقایسه با نمونه گرم خود دارد.

  از لوله برق گالوانیزه سرد بهتر آن بوده که در در محیط های خشک و معمولی استفاده گردد!

  انواع لوله برق خرطومی

  انواع خرطومی در جنسهای مختلف یکی دیگر از لوله های برق نیز بحساب می آید. نام دیگر این نوع کالا فلکسیبل نام دارد، که به معنای انعطاف پذیر می باشد. این محصول شامل لوله خرطومی نسوز pvc، خرطومی طرح نسوز، خرطومی معمولی و خرطومی فلکسی نیز می باشد.

  لوله خرطومی نسوز و طرح نسوز از نظر ظاهری به یکدیگر شباهت دارند. تفاوت میان این دو در ماده اولیه که در تولید آن استفاده شده می باشد. در نمونه نسوز از مواد پی وی سی . در نمونه طرح نسوز و معمولی از مواد پلاستیکی گرانول استفاده می شود.

  لوله برق خرطومی نسوز و طرح نسوز

  قیمت لوله برق خرطومی فلکسی (فلکسیبل) از مواد گالوانیزه و فلزی تولید شده که بر روی آن روکش pvc قرار پی وی سی قرار می گیرد. این نوع محصول جهت استفاده در حوزه صنعت تصویر و شبکه بیشترین کاربرد را دارد.

  ویژگی لوله برقی

  قیمت لوله برق ساختمان و اتصالات با کیفیت دارای فاکتورهایی می باشند که به آن می پردازیم؛ از آنجا که وظیفه اصلی این کالا حفاظت از سیم و کابل می باشد، باید از جنس مقاومی برخوردار باشد تا ایمنی در سیستم تاسیسات را به مراتب بالا ببرد و عایق مناسبی برای الکتریسیته درون سیم و کابل باشند.

  بطور کلی لوله برق ساختمان باید در برابر هرگونه فرسایش محیطی همچون رطوبت هوا، اکسید شدن، ساییدگی، نور خورشید، حرارت و آتش مقاوم باشد. در لوله های پی وی سی، نسوز بودن و غیر قابل اشتعال بودن اصل اول می باشد. در نمونه فلزی مقاومت در برابر اکسید شدن اصل اول است.

  انواع اتصالات لوله

  هرگونه کالایی که لوله های برقی را به یک دیگر متصل کند؛ و یا لوله برق کشی به آن منتهی شود از تحت عنوان اتصالات یاد می نمایند. اتصالات شامل انواع زانویی، بوشن، براس بوش، قوطی کلید برق، جعبه تقسیم روکار و توکار، جعبه مینیاتوری، سه راهی، گلند پلاستیکی یا فلزی و... نیز می باشد.

  اتصالات بصورت کلی در دو نوع دست بندی می شوند. این تقسیم بندی شامل مواردی همچون اتصالاتی که ارتباط میان دو لوله برق کشی را میسر می نمایند. این نوع از اتصالات که تحت عنوان رابط هم از آن یاد شده، شامل مواردی چون بوشن پلاستیکی، زانویی سه راهی می باشد.

  سری بعدی اتصالات شامل مواردی بوده که ارتباط میان لوله برق و نقطه اتصال نهایی سیم و کابل نیز می باشد. این موارد که دارای طیف گسترده ای بوده شامل: انواع قوطی کلید و پریز، جعبه فیوز مینیاتوری، براس بوشن، گلند پی وی سی و فلزی، جعبه تقسیم نیز می باشد.

  بوشن پلاستیکی و پی وی سی pvc

  بوشن قطعه ای استوانه ای شکل بوده که در دو جنس پلاستیکی و پی وی سی pvc تولی می شود. چنانچه در قبل اشاره نمودیم؛ بوشن وسیله ای برای ارتباط میان دو لوله برقی نیز می باشد. در موارد خوب در وسط بوشن رزوه ای به نام ترمز قرار گرفته است.

  ترمز باعث شده تا دو لوله برقی در وسط بوشن به یکدیگر متصل شوند. در بعضی موارد از چسب مخصوص پی وی سی pvc برای نگهداری هرچه بهتر استفاده می شود.

  بوشن لوله pvc در دو نوع کوتاه و بلند به مشتریان عرضه می گردد. همچنین تولیدات این محصول بصورت تزریق قالبی می باشد. بوشن پی وی سی pvc و پلاستیکی در سایزهای 13 (20)، 16 (25)، 21 (29) و 32 (36) تولید شده که با توجه به سایز لوله انتخاب می شود.

  بوشن لوله برقی

  سه راهی چیست؟ سه راهی نوعی بوشن بوده که دارای سه خروجی می باشد. این محصول برای ارتباط میان سه لوله برقی مورد استفاده قرار می گیرد.

  استفاده درست از اتصالات با جنس استاندارد، عمر زیر ساخت در تاسیسات را به مراتب بالا می برد. و ایمنی در دراز مدت را تضمین می نماید!

  براس بوشن پلاستیکی

  براس بوشن پلاستیکی قطعه ای پلاستیکی بوده که برای اتصال میان لوله برق و قوطی کلید و پریز صورت می گردد. همچنین براس بوشن بصورت تزریق قالبی تولید شده، و بطور معمول در رنگ های زرد، طوسی و مشکی به مشتریان ارائه می شود.

  همچنین جنس دیگر براس بوشن از جنس برنج تولید شده و کاربرد مربوط به خود را دارد. این محصول جهت اتصالات میان لوله برقی گالوانیزه و جعبه تقسیم یا قوطی کلید و پریز گالوانیزه نیز می باشد. و در سایزهای 13.5 (20) و 16 (25) به مشتریان ارائه داده می شود.

  جعبه فیوز مینیاتوری

  جعبه فیوز مینیاتوری یا تابلو فیوز مینیاتوری قطعه ای بوده که ارتباط میان سیم و کابل خروجی از لوله برق را با کلید فیوز مینیاتوری برقرار می کند. جعبه فیوز مینیاتوری در دو جنس پلاستیکی (پلی کربنات) و فلزی تولید می شود.

  نصب جعبه فیوز مینیاتوری یا تابلو فیوز در دو نوع توکار و روکار می باشد. هر کدام از این نوع نصب ها تابلو مربوط به خود را دارد. این محصول از دو بخش قاب و بدنه اصلی و درب تابلو تولی شده که معمولا از پلی کربنات تولید می شود.

  جعبه فیوز مینیاتوری لوله برقی

  جعبه فیوز و تابلو مینیاتوری در ابعاد مختلف تولید شده، که بسته به تعداد فیوز انتخاب می گردد. ابعاد جعبه فیوز مینیاتوری شامل 4، 6، 8، 12، 16، 18، 24، 36 تایی در هر دو مدل توکار و روکار به مشتریان ارائه داده می شود.

  درب تابلو دارای بخش طلقی و شیشه ای بوده تا کلیدهای مینیاتوری درون تابلو مشخص گردد.

  براس بوشن نیز همچون بوشن دارای سایز بندی می باشد. این محصول در دو جنس برنجی و پلاستیکی در سایز 13 (20) و 16 (25) تولید می گردد. نوع برنجی این محصول دارای رزوه بوده که بصورت پیچی به نمونه گالوانیزه متصل گردد.

  قوطی کلید و پریز برق

  قوطی برق کلید و پریز کلید و پریز نیز وسیله ای برای محافظت از سیم و کابل خروجی لوله برق کشی و اتصال آن با ماکانیزم کلید و پریز نیز می باشد. این محصول در جنسهای پلاستیکی، فلزی و پی وی سی تولید شده و در نمونه های با رابط و بدون رابط به مشتریان ارائه می گردد.

  قوطی برق عمق دار کلید و پریز

  مشاهده به عنوانن جدول فهرست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  براس بوشن پلاستیکی

  براس بوشن پلاستیکی لوله برق 13

  براس بوشن پلاستیکی (براز)،سایز 13 یا 20 برقی،جنس پلاستیک،رنگ زرد، جهت اتصال به قوطی کلید و پریز،
  550 تومان 450 تومان
  براس بوشن پلاستیکی یا براز با بهترین قیمت

  براس بوشن پلاستیکی لوله برق 16

  براس بوشن پلاستیکی،سایز 16 یا 25 برقی،جنس پلاستیک،رنگ زرد
  600 تومان
  براس بوشن فلزی برنجی

  براس بوشن فلزی برنجی pg 13

  براس بوشن فلزی از جنس برنج،سایز 13 یا 20 برقی،pg 13،مناسب برای اتصال لوله برق گالوانیزه سایز 13 یا 20 به قوطی کلید و جعبه تقسیم فلزی،
  12500 تومان
  براس بوشن فلزی برنجی 16

  براس بوشن فلزی برنجی pg 16

  براس بوشن فلزی از جنس برنج ، سایز 16 یا 25 برقی ، pg 16،مناسب برای اتصال لوله برق گالوانیزه سایز 16 یا 25 به قوطی کلید و جعبه تقسیم فلزی،
  21000 تومان
  فیلترها Close
  حداقل: 0 تومان حداکثر: 6549000 تومان
  0 6549000
  • آبی
  • سفید
  • مشکی
  • زرد