مجله محصولات

لوله خرطومی برق

5/5 - (2 امتیاز)

قیمت لوله خرطومی برق ساختمان در دسته لوله و اتصالات برق در صنعت برق به حساب می آید. که جهت تشکیل مسیر محافظت شده برای انتقال کابل های برق مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی اصلی این نوع لوله برق pvc انعطاف بالای آن بوده که سرعت و کیفیت برقکاران را بالا می برد.

لوله خرطومی برق استاندارد

این کالای برقی در سه نوع لوله خرطومی نسوز ، طرح نسوز و لوله خرطومی فلکسی (فلکسیبل یا فلزی) تولید می گردد. بطور کلی در خارج از ایران این نوع کالا را فلکسیبل (انعطاف پذیر) می نامند. اما در بازار تاسیسات برق ایران لوله فلکسی منتسب به خرطومی فلزی با روکش پی وی سی pvc نیز می باشد.

قیمت لوله خرطومی برق ساختمان

لوله خرطومی برق ساختمان بیشتر در طبقات ساختمان، درون دیوارها و سقف کاذب (کناف) جهت کانال کشی روکار و توکار مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول برای پوشش کابل دوربین مدار بسته و سیستم شبکه بیشترین استفاده را دارد. استفاده از این لوله در مواقعی که نیار به انعطاف بیشتری لازم بوده محسوس است.

ویژگی لوله خرطومی برق ساختمان

همانطور که در بالا اشاره نمودیم، مهم ترین و اصلی ترین ویژگی لوله خرطومی برق ساختمان انعطاف پذیری بالای آن نیز می باشد. همچنین این محصول سرعت عمل برقکاران را در کار سیم کشی را بسیار بالا می برد. این کالای برق لاله زار دارای وزن سبکی بوده که در مبحث وزن سازه امر بسیار مهمی است.

علاوه بر وزن کم لوله خرطومی برق ساختمان می توان به مواردی همچون ابعاد و حجم کم، قیمت مناسب، هزینه پایین در نصب آن و هزینه کرایه مناسب برای ارسال به پروژه اشاره نمود. تمامی این موارد موجب گشته سازندگان را تحریک به استفاده هرچه بیشتر این محصول در ساختمان سازی کنند.

انواع لوله خرطومی برق

  • لوله فلکسی: این نوع از لوله فلزی است که دارای بیشترین مقاومت نیز بوده و در دو مدل فلکسی (فلکسیبل) روکشدار و بدون روکش تولید می گردد. ایران ادیسون استفاده از نوع بدون روکش را پیشنهاد نمی کند. در واقع روکش استفاده شده در این کالای برقی از جنس پی ی سی PVC می باشد.
  • خرطومی فلکسی گزینه مناسبی برای استفاده در سیستم دوربین های مدار بسته می باشد. زیرا در این سیستم و کابل کشی های شبکه حذف نویز امر حائز اهمیتی به حساب می آید. و با استفاده از این نوع لوله به دلیل فلزی بودن آن می توان الکتریسیته ساکن را جذب نماید و نویز را به حد اقل برساند.
  • لوله برق خرطومی نسوز پی وی سی pvc: این نوع از لوله نسوز بوده و غیر قابل اشتعال می باشد. که خود از هرگونه آتش سوزی و حریق جلو گیری می کند. همچنین مقاومت بالایی در برابر فرسایش های محیطی همچون خوردگی، رطوبت هوا، نور خورشید و... نیز دارا می باشد.
  • لوله خرطومی طرح: این نوع از لوله برق با مواد په په و گرانول پلاستیکی تولید می گردد. و به دلیل شباهت آن از نظر رنگ و ظاهر به نوع نسوز، آن را طرح نسوز می نامند. از نظر ایمنی می توان گفت هیچ گونه تائیدیه ای ندارد زیرا باعث ایجاد گسترش آتش می شود.
  • لوله خرطومی تابلویی: این نوع لوله برق نیز از مواد پی وی سی pvc تولید شده و دارای خصلت نسوز می باشد. با این تفاوت که میزان پی وی سی استفاده شده در آن بیشتر بوده و وزن آن به مراتب بیشتر است. و مورد استفاده در تابلو های برقی بوده که تولید حرارت در آنها زیاد است.

لوله خرطومی برق چند متر است؟

لیست قیمت لوله خرطومی برق بسته به موارد مختلفی تعیین می شود. لذا در شناخت قیمت آن باید به مواردی همچون جنس لوله، سایز لوله، وزن و برند تولید کننده توجه نمائیم. بطبع قیمت نمونه فلکسی (فلکسیبل) به دلیل استفاده از مواد فلزی در تولیدش در مقایسه با سایر نمونه ها بیشتر می باشد.

لوله خرطومی ساختمان

قیمت لوله خرطومی برق

لیست قیمت لوله خرطومی برق نسوز نیز به دلیل استفاده از مواد پی وی سی pvc در تولید آن در مقایسه با نمونه طرح نسوز بیشتر است. همچنین نمونه نسوز در وزن های مختلفی تولید شده که استاندارد آن در هر رول و حلقه 15 متری، حد اقل معادل 400 گرم نیز می باشد.

همچنین رنگ بندی و نوع بسته بندی در لیست قیمت لوله خرطومی برق ساختمان تاثیر دارد. رنگ سفید در نمونه نسوز و طرح نسوز قیمت بالاتری در مقایسه با رنگ طوسی و سایر رنگها دارد. رنگ سفید استفاده از مواد پی وی سی خالص تری را در تولید این محصول می طلبد. این امر موجب افزایش قیمت آن گردیده است.

بطور کلی عامل مهمی که بعد از جنس در لیست قیمت لوله خرطومی برق ساختمان تاثیر مستقیم داشته، سایز این محصول نیز می باشد. استاندارد سایز در این نوع کالای برقی از نموره 11، 13 (20)، 16 (25)، 21 (32) در نمونه نسوز و طرح نیز می باشد. که با افزایش سایز شاهد افزایش قیمت نیز می باشیم.

استاندارد سایز در لوله خرطومی برق فلکسی با نمونه نسوز و طرح نسوز متفاوت است. سایز بندی در این محصول در دو نوع فلکسی روکشدار و بدون روکش یکسان می باشد. استاندارد سایز لوله فلکسی (فلکسیبل) شامل: نمره 11، 13، 16، 21، 25، 29، 32، 42 و... نیز می باشد.

مشتریان گرامی جهت کسب اطلاع از بهترین لیست قیمت لوله خرطومی برق ساختمان با ما در کالای برق درخش میر (سایت ایران ادیسون) واقع در تهران خیابان لاله زار جنوبی همراه باشید. فروش انواع لوله برق خم سرد و گرم در تمامی سایزها و اجناس زیر با بهترین کیفیت بصورت عمده و دست اول!

استاندارد و پروتکل های ناظرین

امروزه نظارت و رعایت اصول ایمینی در هنگام ساخت سازه اهمیت به سزایی داشته و سخت گیری بر این مهم افزایش یافته است. در واقع با افزایش استانداردهای جهانی تمامی این موارد با پیگیری و نظارت هرچه بیشتر توسط ارگان های مربوطه همچون: شهرداری، اداره برق توانیر و سازمان نظام مهندسی می باشد.

در راستای این اقدامات و نظارت ها استفاده از محصولات و متریال ایمن در ساختمان سازی اجباری گردیده. سیستم تاسیسات برق ساختمان نیز از این موضوع مثتثنی نمی باشد. لذا جهت رعایت ایمین در سیستم برق لازم بوده تا از کالاهای نسوز و استاندارد در زیر ساخت آن استفاده نمود.

از آنجا که محصول اصلی که موجب فراهم ساختن زیر ساخت تاسیسات برقی شده، لوله برق پلی آمید و اتصالات برق نیز می باشند. لوله خرطومی برق ساختمان هم در این وندور قرار می گیرد. در این راستا باید از محصولات نسوز و غیر قابل اشتعال استفاده نمود، که لوله خرطومی نسوز نیز از جمله این موارد است.

استفاده در لوله کشی روکار مستلزم بکارگیری لوله خرطومی برق فلکسی (فلکسیبل) با روکش پی وی سی pvc نیز می باشد. دلیل این امر مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار به خاطر جنس فلز و گالوانیزه بودن آن است. نمونه نسوز مناسب برای نصب در زیر ساخت و درون دیوارها می باشد.

همچنین با پیگیری و نظارت ناظرین اداره برق توانیر، استفاده از هرگونه لوله برق خرطومی طرح نسوز در ساختمان سازی مردود به حساب می آید. این نکتع به دلیل استفاده از موارد پلاستیکی و گرانول در تولید خود بوده که در برابر حرارت و اشتعال بسیار متزلز بوده و در وندو این شرکت گنجانده نشده است.

لوله برق خرطومی

تفاوت لوله برق شاخه ای با خرطومی چیست؟

در مبحث برق کشی تاسیسات برق ساختمانی و صنعتی، هر قسمت کالای مورد نیاز و تخصصی خود را می طلبد. لذا انتخاب کالا و ابزار مناسب کیفیت ساختمان سازی و افزایش ایمنی را به همراه دارد. از اینرو انتخاب این محصولات نیزامند تجربه و تخصص بالایی بوده که ناظرین به آن توجه می کنند.

لذا در این راستا استفاده اصولی از لوله برق در نمونه شاخه ای با نمونه خرطومی بسیار مهم می باشد. لوله برق استاندارد زمانی تحقق یافته تا در جایگاه اصلی خود نصب و اجرا گردد. که وظیفه انتخاب این جایگاه بر عهده برقکاران و مهندسان طراحی سیتم تاسیسات برق سازه نیز می باشد.

لوله نسوز برق pvc، لوله گالوانیزه فولادی و پلی آمید در نمونه شاخه ای جهت انتقال سیم و کابل در میان طبقات ورودی از تابلو اصلی، پارکینگ ها راهرو ها و کف واحدها نصب و اجرایی می گردد. لوله خرطومی برق ساختمان جهت نصب در سقف و دیوارها بخصوص سقف کازب و دیوار کناف نصب می گردد.

این نوع لوله برقکشی مناسب برای پوشش و ارائه قیمت کابل افشار نژاد نیز می باشد.

اتصالات لوله خرطومی برق

اتصالات در لوله خرطومی برق ساختمان همانند نمونه لوله برق شاخه ای نمی باشد. اصلی ترین نوع اتصالات در این نوع لوله گلند پلاستیکی و فلزی جهت اتصالات به جعبه تقسیم نیز می باشد. سایز گلند در هر دو نمونه پلاستیکی و فلزی با توجه به سایز خرطومی انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

قوطی کلید و پریز برق کلید و پریز نوعی اتصال لوله خرطومی برق ساختمان به مکانیزم کلید و پریز نیز می باشد. نقطه انتهایی دیگر که خرطومی به آن متصل شده، جعبه تقسیم پلاستیکی و گالوانیزه می باشد. همچنان که جعبه فیوز مینیاتوری از نمونه اتصالات پوششی انتهای نیز می باشد.

گلند پلاستیکی و فلزی بیشترین کاربرد را در اتصال لوله خرطومی برق فلکسی (فلکسیبل) به جعبه تقسیم فلزی و پلاستیکی را دارد. گلند موجب شده اتصال فلکسی فلزی با جعبه تقسیم مستحم شود؛ و ارتباط ایمن برا پوشش هرچه بهتر سیم و کابل را ایجاد کند.

معادل لوله خرطومی به انگلیسی شامل...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *