مجله محصولات

لیست قیمت لوله برق pvc نسوز

قیمت لوله برق pvc (قیمت لوله برق نسوز pvc) بسته به برند، سایز و وزن آن متفاوت است. لوله خم سرد و گرم برق پی وی سی از آن جهت حائز اهمیت بوده که نسوز و غیر قابل اشتعال می باشد. این امر در ایمنی تاسیسات سازه بسیار مهم بوده؛ یکی دیگر از ویژگی های این کالا مقاومت سایشی در طی گذر زمان است.

لوله برق pvc نسوز

مورد مهمی که این نوع از لوله برق pvc نسوز را ویژه نموده؛ الزام استفاده از آن به همراه لوله خرطومی نسوز توسط اداره برق و ناظرین نیز می باشد. و در پروتکل های استاندارد تاسیسات برقی ساختمان این واحد نظارتی قید شده است.

از نظز کیفی، تولید و نحوه استفاده قبل از خرید لوله برق نسوز باید بدانید که این نوع کالاها را از نظر کیفی، تولید و نحوه استفاده می توان به دو بخش تقسیم نمود. که شامل لوله خم سرد و خم گرم و خم گرم نیز می باشد.

در لوله برق پی وی سی خم گرم برای زاویه دار کردن آن، بایستی حرارت غیر مستقیم را به آن اعمال نمود. که خود امری فرسایشی برای برقکاران بوده؛ و موجب شده سرعت عمل در سیستم برقکاری سازه را به مراتب کاهش دهد. همچنین کیفیت کانال کشی را بطور محسوس پایین آورده.

لوله برق pvc پی وی سی نسوز خم سرد یا upvc همانطور که در نامش پیدا بوده (خم سرد)، تنها با استفاده از یک فنر خم کن و بدون نیاز به قرار گیری بر روی حرارت خم خورده است. این امر موجب آن گردیده تا سرعت عمل در برق کشی سازه به مراتب بالا رود و کاری کیفی به مصرف کننده ارائه دهد.

جدول سایز لوله های برق pvc

جدول سایز لوله برق pvc نسوز با توجه به وزن و ضخامت لوله ها متغییر بوده که طبق استانداردهای جهانی تنظیم گردیده است. جدول سایز لوله های برق pvc به شرح زیر نیز می باشد.

جدول سایز لوله های برق pvc
قیمت لوله برق pvc

ویژگی لوله برق نسوز

لوله برق pvc نسوز پر مصرف ترین کالا در کانال کشی تاسیسات برقی ساختمان و سازه نیز به شمار می آید. با اینکه این نوع از محصولات خشک و شکننده بوده، اما دارای مقاومت بالایی در طی گذر زمان می باشد. از نظر صرفه اقتصادی، وزن، هزینه حمل و... بهترین گزینه برای مصرف کننده است.

این نوع لوله برق pvc نسوز در برابر خوردگی، ساییدگی، رطوبت هوا، اسیدها، آتش، فشار ناشی از مصالح و حرارت بسیار مقاوم بوده و غیر قابل اشتعال می باشد. همچنین عایق مناسبی برای محافظت از سیم و کابل و دفع جریان الکتریسیته ساکن بوه که خود ایمنی در کار تاسیسات برقی ساختمان را بالا برده است.

قیمت لوله برق نسوز

اتصالات لوله برق pvc نسوز

اتصالات لوله برق pvc شامل زانویی (کوتاه، بلند، عصایی)، بوشن پلاستیکی و pvc (کوتاه،بلند)، براس بوشن پلاستیکی و برنجی، سه راهی pvc، انواع قوطی کلید و پریز (معمولی، نسوز، درایوال یا کناف، رابط دار، بدون رابط، عمق دار و...)، جعبه تقسیم روکار یا توکار و جعبه فیوز مینیاتوری نیز می باشد.

اتصالات بصورت کلی در دو نوع دست بندی می شوند. این تقسیم بندی شامل مواردی همچون اتصالاتی که ارتباط میان دو لوله برق کشی را میسر می نمایند. این نوع از اتصالات که تحت عنوان رابط هم از آن یاد شده، شامل مواردی چون بوشن پلاستیکی، زانویی سه راهی می باشد.

سری بعدی اتصالات شامل مواردی بوده که ارتباط میان لوله برق نسوز pvc و نقطه اتصال نهایی سیم و کابل نیز می باشد. این موارد که دارای طیف گسترده ای بوده شامل: انواع قوطی کلید و پریز، جعبه فیوز مینیاتوری، براس بوشن، گلند پی وی سی و فلزی، جعبه تقسیم نیز می باشد.

بوشن

بوشن قطعه ای استوانه ای شکل بوده که در دو جنس پلاستیکی و پی وی سی pvc تولی می شود. چنانچه در قبل اشاره نمودیم؛ بوشن وسیله ای برای ارتباط میان دو لوله برقی نیز می باشد. در موارد خوب در وسط بوشن رزوه ای به نام ترمز قرار گرفته است.

ترمز باعث شده تا دو لوله برقی در وسط بوشن به یکدیگر متصل شوند. در بعضی موارد از چسب مخصوص پی وی سی pvc برای نگهداری هرچه بهتر استفاده می شود.

بوشن لوله برقی در دو نوع کوتاه و بلند به مشتریان عرضه می گردد. همچنین تولیدات این محصول بصورت تزریق قالبی می باشد. بوشن پی وی سی pvc و پلاستیکی در سایزهای 13 (20)، 16 (25)، 21 (29) و 32 (36) تولید شده که با توجه به سایز لوله انتخاب می شود.

براس

براس بونش قطعه ای پلاستیکی بوده که برای اتصال میان لوله برق نسوز و قوطی کلید و پریز صورت می گردد. همچنین براس بوشن بصورت تزریق قالبی تولید شده، و بطور معمول در رنگ های زرد، طوسی و مشکی به مشتریان ارائه می شود.

همچنین جنس دیگر براس بوشن از جنس برنج تولید شده و کاربرد مربوط به خود را دارد. این محصول جهت اتصالات میان لوله برقی گالوانیزه و جعبه تقسیم یا قوطی کلید و پریز گالوانیزه نیز می باشد. و در سایزهای 13.5 (20) و 16 (25) به مشتریان ارائه داده می شود.

جعبه فیوز مینیاتوری

جعبه فیوز مینیاتوری یا جعبه فیوز مینیاتوری قطعه ای بوده که ارتباط میان سیم و کابل خروجی از لوله برق pvc را با کلید فیوز مینیاتوری برقرار می کند. جعبه فیوز مینیاتوری در دو جنس پلاستیکی (پلی کربنات) و فلزی تولید می شود.

نصب جعبه فیوز مینیاتوری یا تابلو فیوز در دو نوع توکار و روکار می باشد. هر کدام از این نوع نصب ها تابلو مربوط به خود را دارد. این محصول از دو بخش قاب و بدنه اصلی و درب تابلو تولی شده که معمولا از پلی کربنات تولید می شود.

جعبه فیوز و تابلو مینیاتوری در ابعاد مختلف تولید شده، که بسته به تعداد فیوز انتخاب می گردد. ابعاد جعبه فیوز مینیاتوری شامل 4، 6، 8، 12، 16، 18، 24، 36 تایی در هر دو مدل توکار و روکار به مشتریان ارائه داده می شود.

قوطی کلید و پریز

قوطی برق کلید و پریز نیز وسیله ای برای محافظت از سیم و کابل خروجی لوله برق کشی و اتصال آن با ماکانیزم کلید و پریز نیز می باشد. این محصول در جنسهای پلاستیکی، فلزی و پی وی سی تولید شده و در نمونه های با رابط و بدون رابط به مشتریان ارائه می گردد.

قوطی کلید و پریز در انواع مختلفی تولید شده که هرکدام کاربرد مخصوص خود را دارند. از جمله این موارد قوطی برق عمق دار, قوطی کلید موادنو، قوطی برق کناف یا درایوال، قوطی کلید پلاستیکی، قوطی کلید پی وی سی نسوز و قوطی کلید فلزی نیز می باشد.

انواع برندهای قوطی برق کلید و پریز: قوطی کلید و پریز بست ، قوطی کلید شایلین، قوطی آریا، قوطی 110، قوطی مهسان، قوطی لگراند، قوطی وینو پلاستیک، قوطی سه ستاره و...

زانویی

زانویی از دسته اتصالات لوله برق pvc نسوز بوده که وظیفه ارتباط میان دو قیمت لوله برق pvc را دارد. این محصول دارای سه مدل زانو عصایی، زانو کوتاه، زانو دوردار و زانو 45 درجه تولید شده و از جنس پی وی سی و پلاستیکی می باشد. سایز بندی این محصول با توجه به سایز لوله برقی انتخاب می شود.

زانویی در تمامی مدل های عصایی، کوتاه و دوردار دارای سایز 13 (20)، 16 (25)، 21 (29)، 32 (36)، 40 نیز می باشد. در برخی موارد با توجه به سفارش مشتریان زانویی 45 درجه تولید شده که کاربرد خاص خود را به همراه دارد.

زانو لوله برق نسوز pvc علاوه بر جنس پی وی سی ، جنس فلزی و گالوانیزه نیز تولید می گردد. زانو گالوانیزه دارای رزوه بوده که بصورت پیچی به لوله متصل می شود. این محصول برقی همانند نمونه pvc دارای سایز بندی بوده و نمونه کوتاه و بلند را دارا می باشد.

بوشن لوله برق پی وی سی
براس بوشن لوله پی وی سی نسوز

لوله برق pvc نسوز خم سرد و گرم

بطور کلی در بخش تاسیسات برق ساختمان لوله برق pvc نسوز را در دو نوع خم سرد و خم گرم نصب می نمایند. این دو نوع لوله از نظر ماهیت و خواص نسوز با یکدیگر تفاوتی نداشته، بلکه نوع استفاده و نصب آنها با یکدیگر متفاوت است. این تفاوت در نام این دو لوله نسوز مشهود است.

قیمت لوله برق pvc در نوع خم سرد به مراتب از نمونه خم گرم بالاتر است. دلیل این موضوع استفاده از مواد شیمیایی و افزودنی های بیشتر در تولید لوله خم سرد نیز می باشد. این افزودنی ها همچون استابلایزرها موجب خمش سرد لوله با یک فنر و عدم نیاز به حرارت می شوند.

همانطور که پیشتر گفتیم لوله برق نسوز pvc در دو نوع خم سرد و خم گرم تقسیم بندی می گردد. یکی از تفاوت ها میان این دو نمونه نوع خمش آنها نیز می باشد. در نمونه خم گرم باید جهت خمش از حرارت استفاده شود تا لوله براحتی گرم و زاویه دار گردد. در غیر این صورت در حالت عادی امکان خورد شدن لوله وجود دارد.

در حالیکه لوله برق pvc نسوز در نمونه سرد آن هیچگونه نیازی به حرارت و گرما جهت خم خوردگی ندارد. در واقع با استفاده از یک فنر و فشار به لوله براحتی زاویه دار می گردد. این ویژگی باعث شده تا سرعت عمل در اجرای برقکشی ساختمان بسیار بالا رود و زیرساخت سیمکشی سریع ایجاد گردد.

قیمت لوله برق pvc نسوز

قیمت لوله برق نسوز pvc بسته به نوع سازه، نیاز سازنده و سفارش برقکاران متغییر می باشد. لذا برای خرید لوله برق نسوز باید شرایط و نوع محیط را بصورت جز در نظر بگیریم. از اینرو قیمت این نوع از محصولات با توجه به مواد اوله در تولیدشان، سایز، میزان خرید، کارخانه سازنده، کیفیت و وزن تعیین گردیده و روانه بازار می شود.

همچنین یکی دیگر از موردها در مشخص نمودن لیست قیمت لوله برق pvc و لوله برق upvc مسافت ارسالی و هزینه کرایه نیز می باشد. امروزه به دلیل افزایش کرایه حمل و نقل و افزایش قیمت قطعات خودروه ها شاهد کرایه های سنگین بوده که صرفه اقتصادی در ارسال برخی محصولات را کاهش می دهد.

مشتریان و سازندگان گرامی برای دریافت بهترین لیست قیمت لوله برق پی وی سی و سایر نمونه های قیمت لوله برق نسوز با سایت ایران ادیسون، متعلق به کالای برق درخش میر همراه باشید. این واحد صنفی کلیه محصولات خود را بصورت عمده و گارانتی ارسال سلامت محموله به سازندگان محترم ارائه می دهد.

قیمت لوله برق pvc نسوز

تولید کنندگان لوله برق pvc نسوز

طیف گسترده ای از تولید کنندگان لوله برق pvc وجود داشته؛ که هر کدام ویژگی و قیمت خاص خود را دارند. در نمونه لوله برقی بیشترین تولیدات در استان سمنان، و شهر سمنان نیز می باشد. از اینرو این استان را قطب پی وی سی ایران نیز می نامند.

کالای برق درخش میر iranedison (ایران ادیسون) نماینده انحصاری کارخانه سازند پلیمر سمنان، لوله برق وینو پلاستیک، لوله برق ستاره سمنان ، آتاپایپ و یزد پولیکا در لاله زار تهران نیز می باشد.

قیمت لوله برق نسوز

شرکت سازند پلیمر سمنان با نمام تجاری سپانو پلیمر سمنان تولید کننده انواع لوله های فاضلابی و لوله برق pvc نسوز در دو نوع لوله خم سرد و لوله خم گرم نیز می باشد. این واحد تولیدی با بیش از دو دهه فعالیت جایگاه خود را در میان سایر تولید کنندگان لوله و اتصالات در استان سمنان و همچنین سازندگان حفظ نموده است.

قیمت لوله برق pvc سسپانو پلیمر سمنان در مقایسه با سایر برندها و همچنین با در نظر گرفتن کیفیت همراه با فرمولاسیون آن به مراتب مناسب و قابل رقابت نیز می باشد. تمامی محصولات سپانو پلیمر طبق استانداردهای جهانی و داخلی با چها خط فعال در شهرک صنعتی سمنان تولید می گردد.

لوله پی وی سی خم سرد سپانو پلیمر سمنان

کارخانه وینو پلاستیک یکی از بزرگترین و بنام ترین تولید کنندگان لوله و اتصالات ساختمانی در ایران نیز می باشد. وینو پلاستیک علاو بر تولید لوله و اتصالات فاضلابی، لوله برق pvc نسوز نیز به بازار ارائه می دهد. ایران ادیسون نماینده فروش لوله برقی وینو در لاله زار تهران نیز می باشد.

لازم است بدانید لوله برق پی وی سی خم سرد وینو پلاستیک در دو نوع وینو بند و وینو پلاس+ به بازار عرضه می گردد. تفاوت میان این دو تیپ در وزن و نوع فرمولاسیون آنها به حساب می آید.

لوله پی وی سی نسوز وینو بند

برند پلیمر سازان نسوز سمنان تولید کننده انواع لوله برق نسوز pvc جهت مصارف برقی با نشان استاندارد است. این کارخانه دارای قدمت بالایی بوده، و بسیاری از مجریان ساختمان سازی با آن آشنا هستند. محصولات این شرکت تمامی سایز های نرم در بازار را پوشش داده؛ و لوله های خود را با رنگ مشکی تولید می نماید.

مارک پلیمر سازان دارای القاب دیگری چون "لوله برق ستاره سمنان" "ستاره نسوز سمنان" "سه ستاره سمنان" "پلیمر سازان نسوز" و... یاد می نماید. محصولات این واحد تولیدی در بسته بندی با کاور پلاستیک تولید شده، و روی هر شاخه آن برچسب هولوگرام طلایی چسبانده می شود.

پی وی سی چیست؟

پلی‌ وینیل کلراید (Polyvinyl chloride) یا پی‌ وی‌ سی (PVC) نوعی پلاستیک بسیار پرکاربرد است. در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است. بطور عمومی بیشتر از 50% از پی وی سی ساخت بشر در ساختمان‌ سازی استفاده می‌ شود؛ زیرا پی وی سی ارزان بوده و به سادگی سر هم‌ بندی می‌ شود.

در سالهای اخیر پی وی سی جایگزین مواد ساختمان‌ سازی سنتی نظیر چوب، سیمان و سفال در بسیاری از مناطق شده‌ است. با وجود ظهور یک ماده ایدئال در ساختمان‌ سازی همچنان نگرانی در رابطه با هزینه پی وی سی برای محیط زیست طبیعی و سلامتی انسان وجود دارد.

موارد استفاده فراوانی برای pvc شامل: وینیل سایدینگ، علامت مغناطیسی کارت‌ ها، برش عمودی پنجره‌ ها، صفحات گرامافون، لوله‌ کشی، کانال و لوازم نصب کردنی، کیف‌های ارزان قیمت، پنجره‌ های تاریک (بدون دید) و در شکل نرم آن برای لباس، اثاثه یا لوازم داخلی نظیر پرده، کفسازی و ساختن سقف، روکش کابلهای برق، توپ‌ های بازی سبک‌ وزن وجود دارد.

همچنین ماده ایست که اغلب برای لوله کشی آب و فاضلاب و لوله برق pvc نسوز به علت ارزان بودن طبیعی و انعطاف‌ پذیر بودن استفاده می‌شود.

اطلاعات بیشتر...

استاندارد لوله برق پی وی سی

استاندارد لوله برق نسوز pvc در ساختمان به شکل کلی توسط مقررات ملی ساختمان تنظیم می‌شود. در این استاندارد، نحوه نصب و اتصالات لوله‌های برق در ساختمان، نوع و قطر لوله‌ها، مشخصات عایق‌های استفاده شده و سایر جزئیات فنی مورد نیاز جهت اجرای سیستم برق در ساختمان تعیین می‌شود.

در کشورهای مختلف، استانداردهای متفاوتی برای لوله برق نسوز در ساختمان وجود دارد ولی در ایران، استفاده از لوله‌ های پلی‌ کلرید وینیل (PVC) با قطر 16، 20 و 25 میلی‌ متر جهت انتقال برق در ساختمان‌ ها رایج است.

در استاندارد ملی ساختمان ایران، شرایط و نحوه‌ی نصب لوله برق pvc نسوز در ساختمان به تفصیل توضیح داده شده‌ اند. برای مثال، در این استاندارد مشخص شده که لوله برق باید با فاصله 30 تا 40 سانتی‌ متری از دیوار قرار گیرد و تعداد قطعات اتصالی بین دو عدد جعبه‌ چیدمان باید حداکثر یک عدد باشد.

استفاده از لوله‌ های پلی‌ وینیل کلرید (PVC) برای نصب برق در ساختمان به دلیل سبکی و زیبایی، هزینه کمتر و سهولت در نصب مورد توجه قرار گرفته است. اما با توجه به نوع کاربری ساختمان و باربری برق در آن، ممکن است از لوله‌ های فلزی نیز استفاده شود.

برای نصب لوله برق pvc نسوز در ساختمان، بهتر است از نیروهای متخصص و دارای مجوز صلاحیت استفاده شود تا بتوان به مناسب‌ ترین راهکار برای انتقال برق در ساختمان دست یافت.

برای نصب لوله برق upvc ساختمان باید به مواردی همچون عبور لوله از سقف و کف، نحوه‌ اتصالات، استفاده از عایق‌ مناسب و جلوگیری از خم شدن و تغییر شکل لوله توجه شود. با توجه به این موارد، انتخاب قطر مناسب برای این لوله در ساختمان نیز حائز اهمیت است.

در نصب لوله برق pvc پی وی سی نسوز در ساختمان باید به رعایت اصول ایمنی و پیشگیری از حوادث نیز توجه کرد. برای مثال، باید جلوی خطراتی همچون شرایط خشک‌ در نصب لوله برق ساختمان گرفته شود.

نصب لوله برق pvc نسوز در ساختمان یک فرایند پیچیده و حرفه‌ای است. بهتر است در این زمینه با متخصصان مجرب و دارای مدارک صلاحیت همکاری کرده و از رعایت استانداردها و اصول ایمنی در نصب لوله برق در ساختمان پیروی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .