مجله محصولات

جعبه فیوز مینیاتوری ساختمان

5/5 - (1 امتیاز)

لیست قیمت جعبه فیوز مینیاتوری و تابلو برق روکار و توکار با بهترین برندهای استاندارد بازار، زیر خرید بازار لاله زار جنوبی تهران در کالای برق درخش میر (ایران ادیسون) بصورت عمده و دست اول. این محصولات تحت عنوان جوری جنس اتصالات لوله برق pvc و پلاستیکی قرار داشته و به فروش می رسد.

جعبه فیوز مینیاتوری توکار و روکار

جعبه فیوز مینیاتوری یا تابلو برق روکار و توکار از آن دسته کالای برقی بوده، که در مجموعه اتصالات لوله برق ساختمان گنجانده شده است. و در مرحله نازک کاری سازه جهت ایجاد زیر ساخت صنعت برق مورد استفاده قرار می گیرد. بطور معمول در واحدها و نقاط منتهی لوله برق و سیم و کابل نصب می گردند.

محل اتصال جعبه فیوز مینیاتوری یا تابلو مینیاتوری به لوله خم سرد برق یا خم گرم توسط براس بوشن صورت می گیرد. برای اتصال این کالای برقی به لوله سوراخ هایی تعبیه گردیده که با نظم و اندازه مشخص طراحی شده است.

وظایف تابلو فیوز مینیاتوری ساختمان

وظیفه اصلی تابلو فیوز مینیاتوری ساختمان در هر سازه، محافظت و نگهداری از کلیدهای فیوز و حفاظتی برق نیز می باشد. که توسط یک ریل گالوانیزه (ریل مینیاتوری) به بدنه این دسته از محصولات از داخل متصل می گردند. این حفاظت از این کلیدها بسیار مهم بوده؛ زیرا برق ورودی واحد را کنترل می نماید.

سیم و کابلها پس از خروج از یک لوله برق پی وی سی از طریق انشعاباتی که در چهار وجه کناری که از قبل تعبیه گردیده، وارد جعبه فیوز ساختمان شده و به کلیدهای متصل می گردند. پس بهتر است بگوئیم وظیفه اصلی این نوع کالای برقی پوششی امن برای اتصال سیم و کابل به کلیدهای حفاظتی نیز می باشد.

قیمت جعبه فیوز مینیاتوری ساختمان

اجزا جعبه فیوز ساختمان چیست؟

جعبه فیوز ساختمان از دو قسمت درب و قاب تابلو برق تشکیل شده است. این دو قسمت توسط پیچ به یکدیگر متصل می گردند. بطور کلی این محصولات در تاسیسات ساختمانی دو نوع روکار و توکاربه مشتریان عرضه می کنند. همچنین قیمت جعبه فیوز توکار از نمونه روکار به مراتب کمتر می باشد.

قسمت قاب جعبه فیوز توکار که از جنس مواد پلاستیکی و پلی کربنات بوده، در مرحله گچ کاری و نازک کاری ساختمان درون دیوار قرار می گیرد. سپس بعد از اتمام کار و نصب کلیدها درب آن که از دو بخش پلی کربنات و طلق شیشه ای دودی تشکیل شده؛ نصب می گردد. لذا در هنگام اجرا باید از هرگونه آسیب به درب حفاظت کرد.

قاب تابلو فیوز روکار بر خلاف مدل توکار آن از مواد ABS تولید شده است. این نوع تولید شکل و شمایلی زیباتر به این محصول برقی داده، زیرا نصب روکار این مهم را می طلبد. درب نمونه روکار با نمونه توکار فرقی نداشته و همانند آن از دو بخش بدنه پلی کربنات و طلق شیشه ای دودی تشکیل شده است.

خرید جعبه مینیاتوری یا تابلو فیوز مینیاتوری با کیفیت، امر بسیار حائز اهمیت در تاسیسات برقی ساختمان سازی به حساب می آید. به کرار دیده شده که پس از نصب قاب توکار، درب آن نیز یا دچار آسیب شده و یا مفقود می گردد. لذا جنس با کیفیت با توجه به محیط فرسایشی اصل اول خرید این نوع محصولات می باشد.

قیمت تابلو فیوز مینیاتوری ساختمان

قیمت جعبه فیوز مینیاتوری

قیمت جعبه فیوز مینیاتوری یا تابلو برق با توجه به پارامترهای متعددی مشخص می گردند. به عنوان مثال تعداد کلید مینیاتوری که درون آن جای گرفته، خود یک عامل به حساب می آید. که در واقع اصلی ترین عامل تعیین قیمت به حساب می آید. موارد دیگری برای تعیین قیمت دخیل بوده که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

عوامل دیگری که عامل تعیین قیمت بوده همچنین ابعاد جعبه مینیاتوری ، انتخاب تابلو فیوز روکار یا توکار، نوع تولیدات خارجی و داخلی، برند و شرکت سازنده، تجهیزات و امکانات درونی آن (ریل مینیاتوری، شمش، پیچ و رول پلاک، تراز) و… نیز می باشد. هر کدام از این موارد بطور جدا گانه قیمت را مشخص می نماید.

بهترین قیمت جعبه فیوز مینیاتوری را با با برندهای استاندارد و با کیفیت بازار را از کالای برق ایران ادیسون (iranedison) واقع در لاله زار جنوبی تهران استعلام بگیرید. فروش تابلو فیوز و انواع لوله برق پی وی سی و اتصالات آن بصورت عمده و اراسل به سراسر ایران با کالای برق ایران ادیسون.

انواع جعبه فیوز مینیاتوری

جعبه فیوز مینیاتوری به عنوان اتصالات لوله های برق دارای انواع مختلفی نیز می باشد. این موارد از جنس ها و مدل های مختلفی تشکیل شده که هر کدام کاربرد مخصوص خود را دارا می باشد. نوع تاسیسات ساختمانی و صنعتی، محیط های فرسایشی، موتور خانه ها و سایر نقاط نیاز به نوع خاصی دارد.

رایج ترین نوع جعبه مینیاتوری یا تابلو فیوز مینیاتوری در محیط های صنعتی و فرسایشی نوع فلزی آن بوده که با آبکاری گالوانیزه تولید می گردد. ریل گالوانیزه جهت نگهداری کلیدها بصورت پیچی به بدنه درونی آن متصل می گردد. ابعاد استاندارد نوع فلزی گالوانیز متنوع بوده، درحالیکه بصورت سفارشی نیز طراحی می گردد.

تابلو فیوز مینیاتوری فلزی با آبکاری گالوانیزه بصورت یک تکه تولید می گردد. درب این نوع کالا بر خلاف نمونه پلاستیکی بصورت لولایی به بدنه اصلی متصل می باشد. همچنین جهت حفظ ایمنی درب دارای قفل دستی و پیچی می باشد. در برخی موارد جهت اغلان آلارم بر روی آن چراغ هایی تعبیه می گردد.

جعبه مینیاتوری پلاستیکی و پلیمری خود نوع دیگری از تابلو فیوز مینیاتوری به حساب می آید. این نوع محصول برقی همان مدل توکار بوده که در زیر گچ و درون دیوار نصب می گردد. همچنین طراحی نوع توکار در دو بخش تک ردیفه و دو ردیفه نیز می باشد. نوع دو ردیفه در سایز 24 و 36 تایی رایج می باشد.

جعبه فیوز مینیاتوری پلی کربنات نیز نوع دیگری بوده، که از آن تحت عنوان روکار یاد می کنیم. بدنه اصلی و قاب تابلو فیوز روکار از مواد ای بی اس و پلی کربنات تولید می شود. دلیل این امر افزایش مقاومت، IP دار کردن محصول و زیبایی ان به جهت نصب روکار نیز می باشد.

از نمونه های دیگر که تنها برای کلید تکفاز و سه فاز مورد استفاده قرار گرفته، قاب فیوز مینیاتوری نام دارد. بطور رایج این نوع از محصولات را تحت عنوان قاب فیوز تکفاز یا قاب فیوز سه فاز نام می برند. این نوع از کالای برق بطور روکار نصب شده و در کناره آنها سوراخ پیچ برای اتصال به دیوار تعبیه شده است.

جعبه مینیاتوری ساختمان

برندهای تولید کننده و استاندارد

جعبه فیوز ساختمان در تمامی نمونه ها دارای برندهای تولید کننده متعدد داخلی و خارجی نیز می باشد. در نمونه های تابلو برق روکار و توکار خارجی، کشور ترکیه پیشتاز در کالاهای وارداتی می باشد. برندهای ایرانی نیز در این حیطه محصولاتی با کیفیت در تنوع های مختلف را روانه بازار نموده است.

از نظر ظاهری برندهای داخلی و وارداتی 90% یکی می باشد. لذا در برخی موارد برند ایرانی کیفیتی بالاتر از نمونه های خارجی دارد. بطبع محصولات وارداتی قیمت بالاتری در مقایسه با مورد ایرانی دارد. که از نظر صرفه اقتصادی برای انبوه سازان و پروژه ها هیچگونه توجیح ندارد.

جعبه فیوز مینیاتوری ویکو یا تابلو فیوز روکار و توکار ویکو VIKO به عنوان برندی آشنا و شناس از نمونه های وارداتی به حساب می آید. برند ویکو از جمله تولیدات کشور ترکیه بوده که تحت لیسانس شرکت پاناسونیک تولید می گردد. همجنین این محصول از تجهیزات جانبی کاملی همچون تراز برخوردار می باشد.

سایر برندهای وارداتی که در لاله زار تهران به فروش رسیده، می توان موارد همچون مونو MONO، لگراند LEGRAND، ویسیج، ساگا، اشنایدر و… نام برد. تمایم این موارد در دو نوع توکار و روکار تولید شده و سایزهای 4، 6، 8، 12، 16، 18، 24، 36 تایی را پوشش می دهند.

از جمله مارکهای تابلو فیوز ایرانی محصولات شرکت تابلو فیور ایرال، سارو، نلین، شایلین، مدنا، آلا نور، دلند و… نام برد. این محصولات از نظر ظاهری مشابه نمونه های وارداتی بوده و در برخی موارد کیفیت و استاندارد یکسانی نیز دارند. همجنین محصولات ایرانی همانند وارداتی تمامی سایزها را پوشش می دهند.

تجهیزات جانبی جعبه فیوز ساختمان

جعبه مینیاتوری و تابلو فیوز مینیاتوری در برندهای مختلف دارای تجهیزات و ملزومات جانبی مختلفی می باشند. قطعه مشترکی که در تمامی موارد ایرانی و وارداتی موجود بوده؛ ریل کلیدها نیز می باشد. این ریل از جنس فلز گالوانیزه بوده و به شکل پانجدار تولید می گردند. طول ای نوع ریل ها با توجه به سایز متفاوت هستند.

تمامی این اجناس و قطعه های جانبی جعبه فیوز مینیاتوری شامل مواردی همچون: ریل مینیاتوری، شینه برنجی ارت، شاقول یا تراز مکانیکی و جیوه ای، پیچ و رول پلاک، کاتالوگ سایز بندی و ابعاد نیز می باشند. لازم به ذکر بوده که پیج و رول پلاک همانند ریل در تمامی برندهای داخلی و خارجی موجو است.

شینه ارت برنجی به دلیل استفاده از آلیاژ برنج فلزی در تولیدش، قیمت نسبتا بالا را داشته است. لذا همهی تولید کنندگان تابلو فیوز مینیاتوری از این نوع شینه استفاده نمی کنند. به عنوان مثال در برند ویکو VIKO که محصولی ترک بوده، تمامی این موارد جانبی موجود می باشند.

تراز یا شاقول نیز در برخی تابلو فیوز روکار و توکار موجود می باشد. قرار گیری جعبه مینیاتوری در درون دیوار باید یکدست و تراز نصب گردد. شاقول جیوه ای و مکانیکی برای این منظور در برخی نمونه ها تعبیه گشته است. در برند ویکو VIKO از تراز جیوه ای استفاده شده است.

در برندهای داخلی همچون ایرال و سارو تجهیزات جانبی همچون شاقول و تراز، شینه ارت پیچی موجو نمی باشد. قیمت جعبه فیوز های ایرانی رقابتی بوده، و نسبتا پایین می باشد. از این جهت در برخی موارد این قطعات جانبی در آنها تعبیه نمی گردد. و تنها ریل فلزی و گالوانیزه به همراه پیچ و رول پلاک در آنها وجود دارد.

کلام آخر:

کالای برق درخش میر دارنده سایت ایران ادیسون (iranedison) عهده دار فروش جعبه فیوز مینیاتوری با برندهای استاندارد بازار نیز می باشد. این واحد فروش تمامی قیمت ها را بصورت روزانه در این سایت قرار داده تا مشتریان خریدی امن را داشته باشند.

اطلاعات در رابطه با تابلو برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *