مجله محصولات

لیست قیمت لوازم چاه ارت لاله زار

4/5 - (12 امتیاز)

قیمت لوازم چاه ارت ساختمان

لیست قیمت لوازم چاه ارت و تجهیزات چاه ارت در نقاط ساختمانی و صنعتی بسته به سیستم اتصال زمین و همبندی مشخص می نمائیم. مواردی همچون به میزان نیزا به پود بنتونید، تعداد صفحه مسی ، میله ارت ، نوع جوش کدولد در تعیین قیمت تاثیر دارد

لیست قیمت لوازم چاه ارت بیشتر هزینه خود را در نصب آسانسور در سازه مصرف می نماید. سیم مسی بدون روکش مسی توسط لوله برق pvc از درون کانال آسانسور به بام سازه منتقل می گردد.

لوازم چاه ارت چیست

لیست قیمت لوازم چاه ارت به مجموعه ای از تجهیزاتی گفته شده که برای سیستم اتصال به زمین در سازه استفاده می شود. سیستم ارتینگ یکی از مهمترین قوانین برق ساختمان است که برای محافظت از جان و و تجهیزات الکتریکی در برابر خطرات ناشی از جریان ناخواسته، صاعقه، برق گرفتگی و حریق است.

قیمت لوازم چاه ارت

برای خرید لوازم چاه ارت باید چکار کنیم

نوع و کیفیت مواد مورد استفاده در تولید قیمت لوازم چاه ارت . باید از مواد با رسانایی بالا، مقاوم در برابر خوردگی و عوامل محیطی مانند مس، تجهیزات، استنلس استیل و غیره استفاده شود.

نحوه نصب و اتصال قیمت لوازم چاه ارت . باید با استانداردهای ملی و بین المللی، دقت و صحت لازم را در نصب و اتصال لوازم چاه ارت به هم داشته باشید. باید از روش های مناسب برای جوشکاری، کلمپ کاری، پولک کاری و غیره استفاده کنید.

لیست قیمت لوازم چاه ارت . باید با توجه به بازار و نوسانات قیمت، لوازم چاه ارت را با قیمت مناسب و رقابتی خریداری کنید. باید از فروشندگان معتبر و مجاز خرید کنید.

لوازم مورد نیاز چاه ارت

صفحه مسی ارت

صفحه مسی چاه ارت قطعه فلزی است که در پایین چاله قرار می گیرد و جریان های الکتریکی را به زمین منتقل می کند.

میله ارت مسی

میله ارت مسی قطعه فلزی است که به صفحه ارت متصل شده و در داخل خاک فرو رفته است. معمولاً از مس، یا استنلس استیل ساخته می شود.

بنتونیت

بنتونیت پودر خاک رس است که به عنوان کاتالیست در جذب و هدایت جریان جریان به زمین عمل می کند. در دور صفحه و میله ارت پخش می شود.

الکترولیت

الکترولیت پودر شامل نمک های کاتالیست است که در جذب و هدایت فلز جریان به زمین عمل می کند. در دور صفحه و میله ارت پخش می شود.

سيم مسی

سیم مسی ، سيم فلزي است كه جريان الكتريكي را به صفحه يا ميله ارت منتقل مي كند. باید دارای رسانایی بالا، قطبی كافی، روكش مناسب و عاری از تابش باشد.

كلمپ

کلمپ قطعه ای فلزی بوده که سيم ها را به صفحه يا ميله ارت منصل متصل می نماید. قیمت لوازم چاه ارت در سیستم ارتینگ قرار می گیرد.

شینه

شینه قطعه فلزی است که سیم های مسی را به صفحه مسی یا میله ارت متصل می کند. که دارای مدل های مختلف با تعداد پیچ های مختلف می باشد.

جعبه تست

جعبه تست قطعه پلاستيکی یا فلزی جهت قرار گیری دستگاه های تست درون خود نصب در قیمت لوازم چاه ارت می گردد.

دستگاه جوش كدولد

این دستگاه جهت جوش میان سیم مسی و صفحه مسی و یا جوش میان کلمپ و صفحه مسی در قیمت لوازم چاه ارت مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت تجهیزات ارتینگ

انواع صفحه مسی ارت

انواع صفحه در قیمت لوازم چاه ارت :

صفحه مسی چاه ارت تمام مس: این نوع صفحه از مس با خلوص بالا (99/9 درصد) تولید می شود و برای سیستم های ارتینگ حساس و مهم مناسب است. قیمت این صفحه بر حسب وزن و ابعاد متغیر است و معمولا در ضخامت های 3 و 5 میلیمتر و ابعاد 66×66 یا 66×200 سانتی متر عرضه می شود.

صفحه مسی ذوبی: این نوع صفحه از ترکیب فلزات مس و برنج با خلوص 70 درصد مس ساخته می شود و برای سیستم های ارتینگ عمومی کاربرد دارد. قیمت این صفحه نسبت به صفحه تمام مس کمتر است و در ضخامت های 2 تا 5 میلیمتر و ابعاد 30×30 تا 70×70 سانتی متر تولید می شود.

صفحه روکش مسی: این نوع صفحه از روکش کردن یک لایه نازک مس بر روی یک صفحه آهن ساخته می شود و برای سیستم های ارتینگ کم اهمیت استفاده می شود. قیمت این صفحه پایین ترین قیمت را دارد و در ضخامت های 1 تا 3 میلیمتر و ابعاد 30×30 تا 70×70 سانتی متر عرضه می شود.

انواع میله ارت ساختمان

انواع میله ارت در قیمت لوازم چاه ارت عبارتند از:

میله ارت مسی: این نوع میله از جنس مس خالص در قیمت لوازم چاه ارت است و دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی و انتقال جریان است. معمولا در طول های 2، 3 و 4 متر تولید می شود و قطر آن بین 12 تا 25 میلیمتر است.

میله ارت ساختمان: این نوع میله از جنس فولاد کربنی است و با روکش مس یا گالوانیزه پوشش داده شده است. دارای قابلیت جوشکاری و نصب آسان است و در طول های 1، 2 و 3 متر تولید می شود و قطر آن بین 10 تا 16 میلیمتر است.

میله ارت کاپر باند: این نوع میله از جنس فولاد کربنی است و با روکش کاپر باند (نوار مس) پوشش داده شده است. دارای عملکرد بالا در برابر خوردگی و انتقال جریان است و در طول های 2، 3 و 4 متر تولید می شود و قطر آن بین 14 تا 25 میلیمتر است.

میله ارت گالوانیزه: این نوع میله از جنس فولاد کربنی است و با روکش گالوانیزه (فلزات رسانا) پوشش داده شده است. دارای قابلیت نصب ساده و هزینه پایین است و در طول های 1، 2 و 3 متر تولید می شود و قطر آن بین 10 تا 16 میلیمتر است.

میله ارت کاپر ولد: این نوع میله از جنس فولاد کربنی است و با روکش کاپر ولد (جوشکاری با الکترومغناطیس) پوشش داده شده است. دارای عملکرد خوب در برابر خوردگی و انتقال جریان است و در طول های 2، 3 و 4 متر تولید می شود و قطر آن بین 14 تا 25 میلیمتر است .

انواع سیم مسی ارت

سیم مسی برهنه: یکی از متداول‌ترین انواع سیم مسی است که برای اتصال به زمین استفاده می‌شود. این سیم هیچ روکش عایق و محافظی ندارد و به طور مستقیم در خاک قرار می‌گیرد.

سیم مسی روکش‌دار: یک نوع سیم مسی است که با یک لایه عایق پلاستیکی یا لاستیکی پوشیده شده است. این سیم در قیمت لوازم چاه ارت برای جلوگیری از خوردگی و آسیب‌های فیزیکی به سطح سیم مسی طراحی شده است. رنگ روکش این سیم معمولا سبز است.

سیم اسپایسر: یک نوع سیم مسی است که از چندین رشته کوچک‌تر تشکیل شده است. این سیم در قیمت لوازم چاه ارت دارای انعطاف‌پذیری بالایی است و برای سیم‌کشی در فضاهای کوچک و پرپیچ و خم مناسب است. این سیم نیز با روکش عایق پلاستیک گردیده است.

سیم لاک: یک نوع سیم مسی است که با چندین لایه لاک نازک پوشیده در قیمت لوازم چاه ارت شده است. این سیم برای کاربردهای الکترونیک و تابلوهای برق مناسب است. این سیم دارای قطر کوچک و جرقه‌زنندگي پائين است.

انواع کلمپ ارت

کلمپ ارت بتنی: این کلمپ به عنوان واسط بین حادی و بتن در سازه استفاده می‌شود. از جنس برنج یا آلومینیوم است و دارای پیچ‌های استنلس استیل برای محکم کردن اتصال است.

کلمپ ارت پرسی: این کلمپ مسی پرسی یا C-clamp برای ایجاد اتصال قوی بین دو سیم موازی کاربرد دارد. مطابق استاندارد BS-7430 تولید شده و دارای دو عدد پیچ فشاری است.

کلمپ چهار راهی تسمه و سیم: این کلمپ برای اتصال سیم‌ها و تسمه‌های مختلف به چاه ارت به کار می‌رود. تماماً از جنس برنج است و دارای چهار عدد پیچ در اطراف خود است.

کلمپ تسمه به دیوار: این کلمپ برای اتصال تسمه به دیوار یا سینی کابل استفاده می‌شود. تماماً از جنس برنج است و دارای دو عدد پیچ برای نگه داشتن تسمه است.

کلمپ نگه دارنده تسمه به دکل: این کلمپ برای نگه داشتن تسمه به دکل یا صاعقه گیر پسیو کاربرد دارد. از جنس آلومینیوم است و دارای چشمک های فولاد ضد زنگ برای قفل شدن است.

تجهیزات ارت ساختمان

یکی از مهمترین کالایی که در تاسیسات برق ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد؛ لوازم چاه ارت و تجهیزات ارت ساختمان نیز می باشد. این نوع محصولات برقی رکن مهم در افزایش ایمنی و بهره وری هرچه بهتر در سیستم برقرسانی سازه می باشند.

همچنین طیف گسترده محصولات ارت برق خود نیاز به شناخت لازم جهت نصب دارد.

قیمت لوازم چاه ارت یکی از موارد نیاز در سیستم های الکتریکی ساختمان ها است و باید با رعایت استانداردهای لازم انجام شود. در این مقاله به بررسی انواع چاه ارت و سیستم ارتینگ ساختمان پرداخته خواهد شد.

اصول ارت برق

قیمت لوازم چاه ارت به منظور ایمنی و کاهش خطرات حادثه‌ای باید در همه ساختمان‌هایی که دارای نیروی الکتریکی هستند، انجام شود. ارت برق به منظور جریان دادن به زمین و کاهش ولتاژ موجود در سیستم الکتریکی استفاده می‌شود.

انواع چاه ارت

چاه ارت یکی از اصلی ترین اجزای سیستم ارتینگ است که شامل یک شیرافت و یک مجموعه الکترودهای موصل است. این الکترودها معمولاً از مس یا فولاد ضد ساخته شده‌اند.

چاه ارت تک نقطه‌ای: یک چاه ارت تک نقطه‌ای به روشی طراحی می‌شود که الکترود ارت به عمق معینی در زمین فرو می‌رود و با دستگاه چکش کوبنده به زمین فشار داده می‌شود.

قیمت لوازم چاه ارت چند نقطه‌ای این نوع چاه ارت: نقطه ارت تک‌های عمل می‌کند، با این تفاوت که بیش از یک الکترود در زمین فرو می‌شود. این نوع چاه های ارت برای سیستم های پیچیده با جریان الکتریکی بالا مناسب هستند.

قیمت لوازم چاه ارت پایدار: یک چاه ارت پایدار با استفاده از مواد هادی مانند بتن و یا مواد کامپوزیت ساخته می‌شود. این نوع چاه دارای قابلیت عمر طولانی است و باعث کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات می‌شود.

سیستم ارتینگ ساختمان

قیمت لوازم چاه ارت شامل مجموعه‌های المان‌ها است که به منظور ایمنی الکتریکی در ساختمان نصب می‌شود. این سیستم شامل چاه ارت، سیم ارتینگ، پایه های ارتینگ و لوله های ارتینگ است.

سیم ارتینگ: سیم ارتینگ معمولاً ساخته می شود و به سیستم الکتریک متصل می شود تا جریان الکتریکی را به زمین هدایت کند. این سیم باید در طول کاربرد خود به دقت مشاهده شود و در صورت آسیب دیدگی یا خرابی، به زودی جایگزین شود.

پایه‌های ارتینگ: پایه‌های ارتینگ یا Earth Rods، از مس یا فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند. این پایه‌ها برای افزایش سطح تماس با زمین و بهبود عملکرد چاه ارت، در زمین فرو می‌شوند.

لوله‌های ارتینگ: لوله‌های ارتینگ نیز به منظور حمایت از سیستم ارتینگ استفاده می‌شوند. این لوله‌ها معمولاً از ساخته شده و سیم‌ارتینگ و پایه‌های ارتینگ مرتبط می‌شوند.

سیستم سیستم ارتینگ ساختمان

1- بهبود ایمنی الکتریکی: با نصب سیستم ارتینگ ساختمان، خطرات حوادث مرتبط با جریان برق ولتاژ افزایش پیدا می کند.

2- کاهش خطر آتش سوزی: با جریان الکتریکی به زمین، خطر آتش سوزی در ساختمان کاهش می‌یابد.

3- حفاظت از تجهیزات الکتریکی: با نصب سیستم ارتینگ ساختمان، تجهیزات الکتریکی در ساختمان از خطرات جریان الکتریکی ولتاژ بالا محافظت می‌شود.

4- استانداردهای الکتریکی: با نصب سیستم ارتینگ ساختمان، استانداردهای الکتریکی را رعایت کنید و از نظر قانونی نیز از خطرات مربوط به جریان الکتریکی محافظت می‌شود.

سیستم ارتینگ ساختمان به منظور حفاظت از ساختمان، تجهیزات و افراد در مقابل خطرات جریان برق ولتاژ بالا بسیار مهم است. نصب و استانداردهای الکتریکی، باعث بهبود ایمنی و کاهش خطرات ناشی از جریان الکتریکی می‌شود.

موفقیت در اجرای سیستم ارتینگ با نصب چاه ارت مناسب، سیم ارتینگ، پایه های ارتینگ و لوله های ارتینگ به دقت نظارت و توجه به جزئیات ساختمان بیشتر نیاز دارد. همچنین، سیستم ارتینگ ساختمان باید به صورت دوره‌های بررسی و تعمیر شود تا در صورت وجود خرابی یا آسیب دیدگی، به زودی تغییر کند و عملکرد مناسب را حفظ کند.

در نهایت، قیمت لوازم چاه ارت از دیدگاه ایمنی الکتریکی بسیار حائز نصب است و می‌تواند از خطرات جریان برق ولتاژ بالا محافظت کند. با توجه به اینکه یکی از جریان‌ها بسیار قوی است و می‌توان به راحتی وسایل الکتریکی را خراب کرد، نصب سیستم ارتینگ ساختمان به عنوان ساختمان از اولویت‌های مهم در هر نظر گرفته شود.

همچنین، نصب قیمت لوازم چاه ارت در تصاویری که ساختمان دارای تجهیزات الکتریکی حساس و گرانبها است، بسیار حائز اهمیت تر می شود. در این صورت، عدم نصب سیستم ارتینگ می‌تواند قابل توجه باشد را به دنبال داشته باشید.

همچنین، در صورتی که سیستم ارتینگ ساختمان به درستی نصب نشده باشد، ممکن است در معرض خطرات جریان الکتریکی، موارد آسیب واقع شوند. بنابراین، نصب سیستم ارتینگ ساختمان به درستی و با استانداردهای الکتریکی، برای حفظ ایمنی و جلوگیری از وقوع حوادث بسیار حائز اهمیت است.

در کل، سیستم ارتینگ یکی از مهمترین عوامل به منظور حفاظت از ساختمان، تجهیزات و افراد در برابر خطرات جریان الکتریکی ولتاژ بالا است. با نصب به درستی و استاندارد استانداردهای الکتریکی، می‌توان از خطرات جریان الکتریکی محافظت کرد و ایمنی الکتریکی را به شما رساند.

موارد مد نظر برای اجرای چاه ارت

1- تعیین نیاز به قیمت لوازم چاه ارت : اولین مرحله برای نصب سیستم ارتینگ، تعیین نیاز به این سیستم در ساختمان است. این با توجه به نوع فعالیت‌هایی که در ساختمان انجام می‌شود و نوع تجهیزات الکتریکی موجود در آن صورت می‌گیرد.

2- انتخاب قیمت لوازم چاه ارت مناسب: چاه ارت به عنوان قسمت مهمی از سیستم ارتینگ ساختمان، باید به درستی و با توجه به عمق، قطر و جنس خاک منطقه انتخاب شود.

3- نصب سیم ارتینگ: پس از انتخاب چاه ارت، سیم ارتینگ به درستی نصب شده و به پایه‌های ارتینگ و لوله‌های ارتینگ متصل می‌شود.

4- نصب پایه‌های ارتینگ: پایه‌های ارتینگ، به منظور بالا بردن سطح تماس با زمین و بهبود عملکرد چاه ارت در زمین فرو می‌شوند.

5- نصب لوله‌های ارتینگ: لوله‌های ارتینگ، به منظور حمایت از سیم ارتینگ و پایه‌های ارتینگ استفاده می‌شوند.

6- تعیین دسترسی به سیستم ارتینگ: سیستم ارتینگ باید به صورتی نصب شود که در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری، به راحتی قابل دسترسی باشد.

7- بررسی و تعمیر دوره‌ای: سیستم ارتینگ باید به صورت دوره‌ای بررسی و تعمیر شود تا در صورت وجود خرابی یا آسیب دیدگی، به زودی تعویض شود و عملکرد مناسب را حفظ کند.

هزینه چاه ارت نصب سیستم ارتینگ ساختمان معمولاً بر اساس اندازه و مساحت ساختمان، نوع تجهیزات الکتریکی و میزان خطر جریان الکتریکی ولتاژ بالا متفاوت است. با این حال، هزینه نصب سیستم ارتینگ ساختمان نسبت به هزینه‌های ناشی از وقوع حادثه‌ای مرتبط با جریان الکتریکی بسیار کمتر است.

قیمت لوازم چاه ارت یکی از عوامل مهم در حفاظت از ساختمان و افراد در برابر خطرات جریان الکتریکی است. با نصب به درستی و رعایت استاندارد الکتریکی، می‌توان از خطرات جریان الکتریکی ولتاژ بالا محافظت کرد و ایمنی الکتریکی را به حداکثر رساند.

به همین دلیل، نصب سیستم ارتینگ ساختمان باید به عنوان یک اولویت مهم در هر ساختمان در نظر گرفته شود.

با توجه به این که جریان الکتریکی بسیار قدرتمند است و می‌تواند خطرات جدی برای ساختمان و افراد ایجاد کند، لازم است که هرگونه خطرات مرتبط با جریان الکتریکی با رعایت استانداردهای الکتریکی و توسط تکنسین مجرب و متخصص در این زمینه بررسی و رفع شود.

در صورتی که ساختمان دارای تجهیزات الکتریکی حساس و گرانبها است، بسیار حائز اهمیت تر می‌شود که سیستم ارتینگ ساختمان به درستی نصب شود. در این صورت، عدم نصب سیستم ارتینگ می‌تواند هزینه‌های قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.

برای حفظ ایمنی الکتریکی و جلوگیری از وقوع حوادث الکتریکی، نصب سیستم ارتینگ ساختمان ضروری است. با توجه به این که جریان الکتریکی بسیار خطرناک است، نصب سیستم ارتینگ ساختمان باید به عنوان یک اولویت مهم در هر ساختمان در نظر گرفته شود.

برای نصب قیمت لوازم چاه ارت ، بهتر است که با شرکت‌ معتبر و تخصصی در این زمینه همکاری کرد. این شرکت‌ها با داشتن تجهیزات و دانش فنی مورد نیاز، می‌توانند به درستی سیستم ارتینگ را نصب کنند و برای حفاظت از ساختمان و افراد در برابر خطرات جریان الکتریکی ولتاژ بالا، بهترین راهکار را پیشنهاد دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *