مجله محصولات

فنر خم کن لوله برق

5/5 - (1 امتیاز)

فنر خم کن لوله برق جهت استفاده در خم و زاویه دار نمودن انواع لوله برق پی وی سی upvc، لوله برق گالوانیزه یا فلزی و لوله برق پلی آمید مورد استفاده قرار می گیرد. و انتخاب جنس کوتاه یا بلند با کیفیت و استاندارد آن امر حائز اهمیتی شمرده خواهد شد. این محصول از جنس فلز با آبکاری و مقاوم تولید شده.

قیمت فنر خم کن لوله برق

کیفیت مناسب فنر خم کن لوله برق pvc باعث خم خوردگی هرچه بهتر در لوله نیز می گردد. و از مشکلاتی همچون چروک شدن لوله و پارگی در نقطه خم نیز جلو گیری می کند. این کالای برقی که ابزار پر استفاده ای برای برقکاران بوده، در دو نوع کوتاه و بلند تولید و به مشتریان عرضه می گردد.

قیمت فنر خم لوله برق با توجه به کوتاه یا بلندی، وزن و سایز فنر، کیفیت آلیاژ و آبکاری آن تعیین می شود. برای تهیه و خرید این نوع محصول برقی لازم است جنس با کیفیت آن را تهیه کنید. زیرا ابزاری پر کاربرد و پر مصرف در تاسیسات برق ساختمان برای برقکاران به حساب می آید.

بهترین قیمت فنر خم کن لوله برق را از فروشگاه آنلاین ایران ادیسون و کالای برق درخش میر واقع در لاله زار جنوبی بخواهید. فروش انواع لوله وینو پلاستیک خم سرد و گرم به همراه فنر خم آن زیر قیمت کالای برق لاله زار تهران بصورت عمده و تک. ارسال به کلیه نقاط کشور در سریع ترین زمان ممکن.

روش خم کردن لوله های برق pvc پی وی سی به مراتب ساده می باشد. ابتدا باید دو نمونه لوله را شرح دهیم تا روش خم آن را بازگو نمائیم. دو نمونه لوله upvc خم سرد و لوله pvc خم گرم، هر کدام روش خم خوردن جدایی نیز دارد. که این نوع موارد نیز در نام آنها مشخص است.

فنر خم کن لوله برق خم سرد

فنر لوله خم سرد و گرم

فنر لوله خم سرد برقی تفاوتی با نمونه فنر لوله برق خم گرم نیز ندارد. تنها تفاوت لوله خم سرد و گرم ییشدر در نوع زاویه دار نمودن آنها به دو روش نیز می باشد. در نمونه لوله برق خم سرد upvc؛ تنها با وارد کردن فنر به داخل لوله فرآیند خم خوردن را بدون حرارت غیر مستقیم انجام می دهیم.

هم چنان که در نمونه لوله برق خم گرم pvc، پس از وارد نمودن فنر خم لوله برق به درون لوله pvc پی وی سی بایستی آن را بر روی حرارت قرار دهیم. قرار گیری لوله در مقابل شعله غیر مستقیم حرارت داده می شود. در عین حرارت دهی به لوله پی وی سی pvc، آرام آرم لوله را چرخانده و زاویه دار می کنیم.

قیمت فنر لوله خم سرد

انواع فنر خم لوله برق ساختمان خم سرد و گرم

فنر خم لوله برق ساختمان خم سرد و گرم در لوله های برقی و لوله های فاضلابی متفاوت می باشد. در حالیکه جنس این نوع محصولات یکی بوده و از گالوانیزه آبکاری شده تولید می شود. در انواع لوله برقی استاندارد از دو نمونه فنر نیز استفاده می شود. 1. فنر کوتاه برقی 2. فنر بلند برقی که هر دو از یک جنس می باشد.

هم در فنر لوله خم کن برق کوتاه و هم نمونه بلند یک کار را انجام داده که بسته به نظر برقکار انتخاب می شود. در دو سمت فنرها یک قلاب تعبیه شده که از ادامه شیارهای فنر نیز می باشد. وظیفه این قلاب ها اتصال به فنر سیم کشی است. تا به راحتی از لوله آن را خارج نمایند.

قیمت فنر خم گرم لوله برق

سایز بندی فنر خم لوله برق

بطور کلی سایز فنر خم لوله برق متناسب با سایز لوله ها نیز می باشد. بطور مثال در لوله با سایز 13 یا 20 از فنر خم لوله برق سایز 13 یا 20 استفاده می شود. این سایز ها در این نمونه محصولات برق، شامل: فنر خم لوله سایز 25 یا 16 و سایز 21 یا 32 بوده است. که با افزایش سایز قیمت بطبع افزایش می کند.

کیفیت فنر لوله خم سرد upvc و خم گرم pvc در سه بخش تقسیم می گردد. بخش اول کیفیت آبکاری نیز بوده که در صورت کیفیت بالا عمر آن را زیاد می کند. مورد دوم تناسب آن با قطر لوله و سطح داخلی است. در برخی موارد دیده شده که فنر یا سفت وارد لوله شده و یا در مقابل قطر داخلی لوله کوچک می باشد.

فنر خم گرم لوله برق

فنر خم گرم لوله برق تفاوتی با فنر لوله خم سرد نیز ندارد. این محصول هم برای نمونه خم سرد و هم نمونه خم گرم یکسان مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که برای نمونه خم سرد کالای برق درخش میر فنری ویژه طراحی نموده تا کیفیت در کار برقکاری و نصب لوله را به مراتب بالا ببرد.

نحوه کار با فنر لوله خم کن

برای کار با فنر لوله خم کن (یا همان Spring Bender) به مراحل زیر توجه کنید:

  1. آماده سازی لوله: ابتدا لوله‌ای که می‌خواهید خم کنید را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که لوله سیمانه نیست و می‌تواند انعطاف‌پذیر باشد. همچنین سطح لوله را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه خراش یا آسیبی وجود ندارد.

  2. نصب فنر لوله خم کن: فنر را به لوله نصب کنید. برای این کار، فنر را به دور لوله بسته و محکم کنید. مطمئن شوید که فنر به اندازه کافی طولانی است تا بتوانید خم مورد نظر را بسازید.

  3. خم کردن لوله: با استفاده از دست و قدرت فشاری، لوله را در جهت مورد نظر خم کنید. مهم است که این کار را به تدریج و با دقت انجام دهید تا لوله تا حد ممکن تغییر شکل نکند و شکسته نشود.

  4. بررسی خمیدگی: پس از خم کردن لوله، آن را از فنر خارج کنید و خمیدگی‌های ناخواسته را بررسی کنید. در صورت لزوم، تصحیحات لازم را اعمال کنید.

  5. اتمام و پایان کار: پس از اطمینان از صحت خم لوله، آن را به منظور استفاده نهایی خود قرار دهید. اگر لازم باشد، می‌توانید آن را با دیگر لوله‌ها یا قطعات متصل کنید.

توجه داشته باشید که هنگام کار با فنر لوله خم کن، ایمنی خود و سایر افراد را در نظر بگیرید. همچنین از ابزارها و مواد مناسب استفاده کنید تا به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

  1. استفاده از ابزارهای اضافی: در صورت نیاز، می‌توانید از ابزارهای اضافی مانند قیچی لوله یا پرس لوله استفاده کنید تا انتهای لوله را بریده یا فشار دهید و به شکل دلخواه خود تغییر شکل دهید.

  2. اندازه‌گیری و دقت: پیش از شروع به خم کردن لوله، اندازه‌گیری دقیق طول لوله مورد نیاز و نقاط خمی را انجام دهید. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا از ایجاد اشتباهات و ضایع کردن مواد جلوگیری کنید.

  3. آزمون و ارزیابی: پس از خم کردن لوله، آن را به یک آزمون تحت فشار یا تست دیگر تحت عملکرد قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که لوله به درستی کار می‌کند و هیچ نقصی وجود ندارد.

  4. آموزش و تمرین: با توجه به اینکه کار با فنر لوله خم کن مهارت خاصی می‌طلبد، بهتر است قبل از انجام پروژه‌های مهم، تمرین‌های کافی انجام داده و با ابزار آشنا شوید تا بتوانید به بهترین شکل از آن استفاده کنید.

با رعایت این مراحل و نکات، می‌توانید به بهترین شکل از فنر لوله خم کن استفاده کرده و لوله‌های خمیده‌ی دقیق و عملکردی را تولید کنید.

فنر خم کن لوله برق دیجی کالا

فنر خم کن لوله برق دیجی کالا از جمله محصولات متفرقه بحساب آمده، و فاقد کیفیت جهت نصب لوله برق نیز می باشد. لذا برای خرید فنر لوله خم سرد و گرم بهتر است تا این کالای برقی ساختمانی را از مراکز فروش تخصصی تهیه نائید. 

بطور مثال کالای برق درخش میر (سایت ایران ادیسون) به عنوان تولید و توزیع کننده انواع لوله های برقی، فنر خم کن لوله برق را بطور تخصصی بدین منظور طراحی و به مشتریان محترم خود ارائه می دهد.

همچنین فروشگاه برقی درخش میر انواع مختلفی از فنر خم لوله برق خم سرد و گرم را طراحی و توزیع می نماید. به عنوان مثال این واحد فروش کالای برقی نمونه ای با کیفیت را جهت استفاده برای نمونه خم سرد طراحی نمده که عاج های آن نزدیک به هم نیز می باشد.

نزدیکی عاج و فشردگی آنها در فنر خم کن لوله برق خم سرد و گرم موجب شده تا لوله با کیفیت و نظم خاص خود زاویه دار شود. این امر باعث شده تا هنگام عبور سیم و کابل از درون لوله هیچگونه گیر و گوری را ایجاد نکند.

فنر خم لوله برق لاله زار

فنر خم لوله برق لاله زار از دیگر کالای برقی بوده که در صنف الکتریک ایران یعنی خیابان لاله زار به مشتریان و برقکاران ارائه می گردد. لاله زار شمالی و جنوبی واقع در منطقه 11 شهر تهران، به عنوان بزرگترین اجتماع محصولات برقی در ایران شناخته شده است.

یکی از محصولات که درون این صنف قرار دارد، فروش انواع لوله و اتصالات برق ساختمانی نیز می باشد. از دیگر محصولا ابزارهایی بوده که برقکاران جهت کار خود مورد استفاده قرار می دهند. جهت خم کردن لوله برق نیز از فنر خم کن لوله برق استفاده می شود.

لذا برای خرید فنر خم کن لوله برق بهترین گزینه فروشگاه های لوله و اتصالات برقی در لاله زار تهران بحساب می آید. این مراکز فروش فنرهای را جهت جوری جنس و ابزار برقکارن به آنها ارائه مدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *