مجله محصولات

لوله برق پلی امید

لیست قیمت لوله برق پلی آمید و تمامی اتصالات آن ارزان و دست اول در iranedison ایران ادیسون واقع در خیابان لاله زار جنوبی تهران ( لوله پلی آمید لاله زار ). این واحد فروش آماده همکاری با تمامی پروژه ها و انبوه سازان در تیراژ بالا بوده که عهده دار تامین این محصول نیز می باشد. و ارسال آن را با سلامت به مقصد تضمین می نماید.

لیست قیمت لوله برق پلی آمید پلاستیکی

برای خرید لوله پلی آمید برق باید به نکاتی همچون سایز و وزن هر شاخه از این کالا دقت فرمائید تا به هنگام سیمکشی در تاسیسات برق ساختمان دچار هیچگونه مشکلی نشوید. همچنین باید دقت داشته باشید که هنگام فروش لوله پلی آمید برقی مجوز نصب را از ناظر گرفته و از سخت گیری ناظرین هنگام نصب لوله مطلع باشید.
 
لوله پلی آمید لاله زار را به عنوان قطب فروش این لوله برق پلاستیکی شناخته است. همچنین این نوع کالای برقی پلاستیکی در دسته انواع لوله و اتصالات برقی قرار دارد. و وظیفه آن حفط انواع سیم و کابل از هرگونه آسیب و خطرات احتمالی در سیستم تاسیسات برقی سازه و سایر نقاط نیز می باشد.
 
بهترین قیمت لوله برق پلی آمید را در تمامی سایزها و وزن های استاندارد موجود در بازار، از کالای برق ایران ادیسون iranedison استعلام بگیرید. و در سریع ترین زمان ممکن در تمامی نقاط بار خود را به سلامت و با تضمین لازم تحویل بگیرید.
قیمت لوله برق پلی آمید پلاستیکی

لوله پلی آمید چیست ؟

لوله پلی آمید چیست ؟ این سوال برای بسیار از سازندگان ساختمان پیش آمده و تفاوت های آن را به سایر نمونه ها نمی دانند. تنها توجه سازندگان به این نوع لوله زمانی جلب می گردد؛ که ناظرین برق حساسیت خود را هنگام نصب لوله استاندارد نشان داده و کارفرما را مکلف به خرید محصول استاندارد می نماید.

آری لوله استاندارد، پاسخ به اینکه لوله برق پلی آمید چیست را اینگونه بیان خواهیم کرد که به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی که دارای اشتعال هستند استفاده از آن ممنوع است. این ممنوعیت زمانی صادق بوده که در منطقه شما ناطرین سختگیری لازم داشته و شما را به استفاده از نمونه های نسوز مکلف می نمایند.

همانطور که اشاره کردیم لوله برق پلی آمید از مواد پلاستیکی و گرانول تولید می شود. معمولا تولید لوله پلی آمید برقی توسط مواد آف و ضایعات پلاستیکی صورت می گیرد. همچنین تولیدات این نوع لوله در رنگ های مختلف و مدل دوجداره یا تک جداره عرضه می گردد.

تولید لوله برق پلی آمید و استاندارد

لوله برق پلاستیکی دارای گواهی استاندارد نیز نمی باشد. و هیچگونه تاییدیه ای به آن تعلق نخواهد گرفت؛ این مهم از آن جهت است که به دلیل مواد پلاستیکی بکار رفته در تولید این محصول توان ایجاد اشتعال به هنگام حریق را دارا می باشد و بطور معمول ناظرین برق استفاده از آن را منع می کنند.
فروش لوله برق پلی امید در تمامی سایزها تخصص ماست!
قیمت لوله برق پلاستیکی

تفاوت لوله پلی آمید و پی وی سی

تفاوت لوله پلی آمید و پی وی سی در نام آنها نمایان است. همانطور که پیشتر اشاره کردیم لوله برق پلی آمید از مواد پلاستیکی و گرانول تولید شده که به راحتی مشتعل می شود. در حالی که لوله های پی وی سی pvc از ماده اولیه پلی وینیل کلراید تولید می شود که مخففش همان pvc نیز می باشد.

لوله برق pvc به دلیل استفاده از مواد pvc نسوز بوده و غیر قابل اشتعال نیز می باشد. این امر موجب شده که با افزایش ایمنی در دسته محصولات استاندارد تاسیسات برق ساختمانی قرار گیرند. از اینرو ناظرین استفاده از نمونه پی وی سی را به سازندگان تکلیف می نمایند.

سایز لوله برق پلاستیکی طبق استانداردهای بین المللی مشخص گشته و تفاوتی با لوله پی وی سی نیز ندارد. شروع سایز این محصول برقی از نمره 20 (13) با وزن 12 و 14 کیلو می باشد و مهمولا تا سایز 40 (29) به بازار عرضه می گردد. به غیر از وزن تمامی این سایزها در لوله پی وی سی هم صدق می کند.

قیمت لوله برق پلی آمید

قیمت لوله پلی آمید برقی در مقایسه با نمونه لوله پی وی سی pvc بسیار کمتر است. دلیل این امر ارزان بودن مواد پلاستیکی و گرانول در تولید آن می باشد. در نتیجه قیمت لوله پلی آمید مقرون بصرفه بوده و سازندگان را به استفاده از آن ترقیب می نماید. با اینکه این لوله فاقد ایمنی و استاندارد می باشد.

همچنین عاملی که قیمت لوله پلی آمید برق را مشخص می کند متغییر است. مهم ترین عامل سایز و وزن آن نیز می باشد. همچنین نوع آن یعنی تک جداره یا دو جداره بودن بر قیمت این محصول دخیل است. برند تولید کننده منطقه و نوع بسته بندی از دیگر عوامل بشمار می آیند.

ویژگی ها و معایب

ویژگی های لوله برق امید در مقایسه با معایب آن بیشتر است. مهم ترین ویژگی که می توان نام برد قیمت لوله پلی آمید است. که باعث کاهش هزینه چشمگیر در تاسیسات برق سازه می شود. اما باید دید که ناظرین برقی در منطقه ساخت جهت استفاده این لوله سخت گیری به عمل می آورند یا خیر.

یکی دیگر از ویژگی های این محصول وزن کم و حمل آسان آن نیز می باشد. به دلیل انعطاف پذیری بالا و پلاستیکی بودنش دچار شکستگی نیز نمی گردد. از اینرو به راحتی در وانت تاشده و مورد حمل قرار می گیرد. لذا خود باعث کاهش هزینه ارسال می شود.

معایب لوله برق پلاستیکی یا لوله برق معمولی اشتعال پذیری و فاقد ایمنی بودن آن است. بدین معنی که هنگام حریق این لوله به راحتی مشتعل شده و به گسترش آتش کمک می نماید. همچنین نمی تواند محافظ خود را از سیم و کابل درون خود بعمل آورد.

لوله پلی آمید برق حلال اسیدها می باشد. و به راحتی در برابر اسیدها واکنش نشان می دهد. این امر باعث شده تا پس از مدتی این لوله دچار پوسیدگی شده و از بین برود که خود در ایمنی خطر ساز است. در مقابل نور آفتاب خشک شده و پس از مدتی شکننده و پوسیده می شود.

استاندارد اداره برق

استانداردها
 
استاندارد صنعت برق ایران معیارهای طراحی مهندسی و برنامه ریزی شبکه توزیع فشار متوسط قسمت سوم-معیارهای تعیین بار
1381/04/07
سایت مرجع: استانداردهاي فني، مهندسي، اجتماعي و زيست‌محيطي برق و انرژي
 
 
012 فرسايش و رسوب گذاري در محدوده آب شكن ها
1381/03/19
سایت مرجع: دبيرخانه شوراي استاندارد
 
 
023 دستورالعمل حفاظت و ايمني در كارگاه هاي سدسازي
1381/03/19
سایت مرجع: دبيرخانه شوراي استاندارد
 
 
016 معيارها و مشخصات فني مصرف انرژي و برچسب انرژي موتورهاي الكتريكي القايي سه فاز
1381/03/05
سایت مرجع: دبيرخانه شوراي استاندارد
 
 
استاندارد صنعت برق ايران مشخصات انرژي الكتريكي قسمت اول كليات
1381/02/30
سایت مرجع: استانداردهاي فني، مهندسي، اجتماعي و زيست‌محيطي برق و انرژي
 
 
استاندارد صنعت برق ايران مشخصات انرژي الكتريكي قسمت نهم دستورالعمل اندازه گيري كيفيت برق بازرسي و اطمينان از كيفيت آن
1381/02/30
سایت مرجع: استانداردهاي فني، مهندسي، اجتماعي و زيست‌محيطي برق و انرژي
 
 
استاندارد صنعت برق ايران مشخصات انرژي الكتريكي قسمت هفتم كيفيت برق تحويلي به انواع مشتركين
1381/02/30
سایت مرجع: استانداردهاي فني، مهندسي، اجتماعي و زيست‌محيطي برق و انرژي

1 دیدگاه در “لوله برق پلی امید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *